استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدت

  • توسط Ava
  • 03/01/2021
  • 0
سرمایه گذاری بلند مدت

اگر به دنبال بازدهی سرمایه گذاری بلند مدت هستید قطعاً نگهداری پول نقد بهترین گزینه نیست. اگر به دنبال استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدتی هستید که با گذشت زمان شانس بیشتری برای نشان دادن عملکردی خوب از خود داشته باشند بایستی نگاهی به دارایی‌های دیگر بیندازید. در زمانی که نرخ تورم بالا و نرخ بهره پایین است پس انداز کنندگان بازده مناسبی از سرمایه گذاری‌های نقدی خود دریافت می‌کنند.
آنچه باید درمورد انتخاب بهترین سرمایه گذاری بلند مدت بدانید در این مطلب آورده شده است.

استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدت

سرمایه گذاری بلند مدت چیست؟

سرمایه گذاری بلند مدت به معنای تمرکز بر رشد آتی پورتفوی است. این امر شامل استراتژی‌هایی است که برای افزایش بازدهی در طول زمان طراحی شده‌اند. استراتژی‌های بلند مدت سرمایه گذاری معمولاً شامل جستجوی دارایی‌های تهاجمی‌تر برای فاصله زمانی دورتر از نیاز فرد به پول نقد و سپس انتقال به سمت دارایی‌های کم ریسک‌تر در اواخر دوره سرمایه گذاری می‌شود.
به طور کلی رویکرد سرمایه گذاری بلند مدت به شما کمک می‌کند تا با رشد بیشتر پورتفوی، بازده بیشتری داشته باشید. این بازه زمانی طولانی مدت به شما فرصت می‌دهد تا از اشتباهات و رویدادهای بازار لطمه نخورید. استفاده از استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدت می‌تواند به شما کمک کند در انتها بازده بهتری کسب کنید.

بهترین استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدت

همانطور که برخی از بهترین سرمایه گذاری‌های بلند مدت و گزینه‌های دیگر را در نظر می‌گیرید پیشنهادات ذکر شده در زیر را مد نظر قرار دهید:

۱- سهام دارای پتانسیل رشد

همانطور که از نام آن پیداست سهامی ‌است که انتظار می‌رود با سرعت بالایی رشد کند. اگر بتوانید سهام خوبی پیدا کنید که روند صعودی در پیش داشته باشند، می‌توانید روی آنها سرمایه گذاری کرده و سود مناسبی بدست آورید. شما می‌توانید سبد سهام خود را از سهامی که پتانسیل رشد خوبی دارد انتخاب کرده و به طور بالقوه بازده سبد خود را افزایش دهید.
نکته منفی این استراتژی این است که باید خیلی زودتر از موعد تحقیق کنید و بازگشت سرمایه شما تضمین نمی‌شود. در حالی که به طور کلی انتظار می‌رود سهام دارای پتانسیل رشد کنند، اما همیشه این‌طور نیست.

نحوه سرمایه گذاری در استارت آپ‌ها

۲- صندوق سهام

اگر علاقه‌ای به انتخاب تک سهم‌ها ندارید، صندوق سهام می‌تواند راهی برای ایجاد یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت باشد. از طریق کارگزاری‌های مختلف می‌توانید در صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک یا صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) سرمایه گذاری کنید که بازده متفاوتی ارائه می‌کنند.
برخی از صندوق‌ها شاخص‌های سهام را رصد می‌کنند و می‌توانند به شما در استفاده از کل بازار کمک کنند. صندوق‌های دیگر اهدافی مانند رشد یا درآمد دارند. با سرمایه گذاری در صندوق‌ها بدون اینکه نگران انتخاب تک سهم‌های برنده باشید، تنوع فوری در دارایی‌ها را دریافت می‌کنید.

۳- صندوق‌های اوراق قرضه

در اقتصادهایی با تورم پایین اگر دارایی کم ریسکی می‌خواهید که یکی از بهترین سرمایه گذاری‌های بلند مدت باشد صندوق اوراق قرضه می‌تواند بعنوان بهترین راه حل در نظر گرفته شود. صندوق‌های اوراق قرضه‌ای وجود دارند که بر بازده بالا تمرکز می‌کنند، بنابراین بازدهی بهتری نسبت به اوراق قرضه منفرد دارند. بعلاوه، اگر بیش از رشد به حفظ سرمایه خود علاقمند هستید، می‌توانید صندوق‌های اوراق قرضه را در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری

۴- سهام دارای سود

با سهامی که سود تقسیم می‌کنند براساس تعداد سهام تحت مالکیت خود سود منظمی دریافت می‌کنید. این روش می‌تواند راهی باشد که پورتفوی خود را با سرعت بیشتری رشد دهید، به ویژه اگر سود سهام خود را دوباره سرمایه گذاری کنید.
با سرمایه گذاری مجدد سود سهام، از دریافتی خود برای خرید سهام بیشتر استفاده می‌کنید. این عمل تعداد سهام را افزایش داده و به شما امکان می‌دهد دفعه بعد دریافتی بیشتری داشته باشید. وقتی نوبت به استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدت می‌رسد، سهام سود ساز و سرمایه گذاری مجدد سود سهام می‌تواند بسیار موثر باشد.
همچنین لازم به ذکر است که صندوق‌هایی برای سهام سود ده وجود دارد. بنابراین اگر نمی‌خواهید تک سهم‌ها را انتخاب کنید، می‌توانید به جای آن در صندوق‌ها سرمایه گذاری کنید.

۵- املاک و مستغلات

انتخاب دیگر، بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین‌ها، مالکیت خانه است. با این حال توجه داشته باشید که رشد قیمت املاک و مستغلات ممکن است به اندازه انتظار شما نباشد و بهره وام مسکن، بیمه، مالیات بر املاک و هزینه نگهداری از ملک می‌تواند در بازدهی نهایی شما نقش منفی داشته باشد. با این حال، هنگامی‌ که خانه خود را به عنوان یک پس انداز اجباری در اقتصادی با نرخ بازدهی اندک در نظر می‌گیرید سرمایه گذاری مناسبی خواهد بود.
روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توا از آن طریق املاک و مستغلات را به پورتفوی خود اضافه کنید. خرید سهام شرکت‌های فعال در امر ساخت و ساز یکی از گزینه‌هاست که شبیه به خرید صندوق سهامی بوده که در بازار سهام معامله می‌شوند و سود سهام می‌پردازند.

۶- سهام با سرمایه بازار اندک

سهام کوچک دارای ارزش بازار (ارزش کل) بزرگی نیستند. در برخی موارد، سهام کوچک دارای پتانسیل رشد زیادی هستند. اگر بتوانید زمانی که سهم ارزان است وارد شوید و سرمایه گذاری صحیح را انتخاب کنید، با گذشت زمان سودهای کلانی کسب می‌کنید. با این حال مراقب باشید که در کدام سهم سرمایه گذاری می‌کنید.
برخی از صندوق‌ها روی شرکت‌های دارای سرمایه بازار کوچک تمرکز دارند. بنابراین نیازی نیست که سهام برنده را پیدا و انتخاب کنید بلکه می‌توانید ضمن انجام این کار از متنوع سازی در پورتفوی خود بهره‌مند شوید.

۷- پورتفوی مشاوران روبوتیک

یکی از بهترین استراتژی‌های سرمایه گذاری بلند مدت، افزودن پول به پورتفوی به طور مداوم است. مشاوران روبوتیک این کار را بسیار آسان می‌کنند. یک مشاور روبوتیک با چند سوال در مورد جدول زمانی، اهداف و میزان تحمل ریسک شما، یک الگوریتم هوشمند تخصیص دارایی را طراحی می‌کند که احتمالاً به شما کمک می‌کند تا ثروت خود را به طور موثرتری رشد دهید.
بیشتر مشاوران روبوتیک از ای‌تی‌اف‌ها برای ساخت پورتفوی استفاده می‌کنند. شما به احتمال زیاد ترکیبی از سهام و اوراق قرضه را بدست خواهید آورد. وقتی تخصیص دارایی از هدف ابتدایی دور شود، پورتفوی معمولاً به شکل خودکار متعادل می‌شوند.

بیشتر بدانید: پورتفوی سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری بلند مدت وقتی نرخ بهره نزدیک به صفر است

واقعیت وضعیت فعلی این است که پول نقد بازدهی مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم نمی‌کند. اما فارغ از شرایط نرخ بهره، بسیاری از سرمایه گذاران به طور بالقوه می‌توانند از افزودن سهام و اوراق قرضه به پورتفوی خود بهره‌مند شوند تا رشد مورد نیاز مناسب را بدست آورند.
به خاطر داشته باشید که ما اغلب در مورد سرمایه گذاری‌ها از منظر بازدهی صحبت می‌کنیم. در پایان کار، بازدهی که می‌توانید از دارایی‌هایی مانند سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات و سایر سرمایه گذاری‌ها انتظار داشته باشید به شرایط اقتصادی و بازار و سایر عوامل بستگی دارد. با این حال اگر به دنبال بازده نقدی بهتر هستید، می‌توانید به حساب‌های بلند مدت مراجعه کنید. همچنین می‌توانید به اوراق قرضه، از جمله اوراق خزانه و اوراق مشارکت نگاه کنید. اگرچه بازده ممکن است به اندازه سهام نباشد، اما از زمان بازگشت دقیق سرمایه ایده بهتری خواهید داشت.

روی بلند مدت تمرکز کنید

سرمایه گذاری بلند مدت به معنای این است که اگر می‌خواهید ثروت خود را به مرور زمان رشد دهید به پورتفویی نیاز دارید که شامل سهام و اوراق قرضه و همچنین پول نقد است. با پورتفویی که تخصیص دارایی درستی داشته باشد، احتمال لطمه دیدن از مشکلات بازار کمتر است. روی بلند مدت تمرکز کنید و سبدی را بسازید که بتواند نیازهای آتی شما را تأمین کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)