هزینه های پنهان برنامه مراقبت سلامت مدیکر خاص

  • توسط محمد عطاری
  • 15/09/2019
  • 0
مراقبت سلامت

مشتریان جدید برنامه مراقبت سلامت مدیکر خاص اغلب از ما میپرسند که کدام یک بهتر است: مدیکر یا مدیگپ؟

برنامه مدیگپ همیشه در جریان بوده است و فهمیدن آن آسان تر است. طرز کار برنامه های مدیکر متفاوت است اما در نتیجه حق بیمه کمتر نسبت به مدیگپ سود بیشتری به شما می دهد.

برنامه های مراقبت سلامت مدیکر خاص که به نام بخش سی مدیکر نیز نشاخته می شود، برنامه های شخصی هستند که به جای مدیکر پرداخت می شوند. به گزارش Kaiser Family Foundation در سال 2016 حدود 31 درصد از ذینفعان مدیکر برنامه مراقبت سلامت مدیکر خاص را انتخاب کردند.

اکثر برنامه های مدیکر امروزه دارای شبکه HMO یا  PPOهستند. اعضا از ای شبکه ها برای مراقبت سلامت استفاده می کنند. به ازای آن، آن ها می توانند به حق بیمه پایین تر و در خیلی از برنامه های مدیکر، به امکانات بخش دی دسترسی داشته باشند.

برخی برنامه های مراقبت سلامت وجود دارند که حق بیمه آن ها نزدیک به صفر است. شما هیچ چیزی اضافه از مبلغی که برای بخش بی می پردازید را نباید پرداخت کنید. این برنامه ها همچنین دارای مزایای اضافی مانند مراقبت دندان و بینایی منظم هستند.

در حالی که این حق بیمه پایین و کمک های اضافی جذاب هستند، هزینه های پشت میزی نیز در برنامه مراقبت سلامت مدیکر خاص وجود دارند. اگر شما سالم باشید این هزینه ها ناچیز خواهد بود. با این حال، آن ها می توانند به سرعت و در طی سال ها و زمانی که شما نیاز به خدمات سلامت بیشتری دارید زیاد شوند، پس دانستن آن ها بسیار مهم است.

مراقبت سلامت

کسری

برنامه مدیکر خاص همان خدمات بخش ای و بی را که توسط مدیکر توصیه می شود پوشش می دهند. برخی برنامه ها دارای کسری خدمات و دارویی قبل از شروع سوددهی هستند. خلاصه مزایای برنامه را بخوانید تا متوجه هزینه هایی روبروی خود بشوید.

کپن ها

اعضای مراقبت سلامت برای خدمات دارویی کوپن نیز می پردازند. برای مثال شما ممکن است یک کوپن ده دلاری برای دریافت خدمات پزشکی اولیه و کوپن 40 دلاری برای دریافت خدمات تخصصی داشته باشید. برای بستری شدن در یک بیمارستان شما ممکن است کوپن روزانه به تعداد مشخصی روز و یا کل زمان بستری شدن خود داشته باشید. این تعداد بسته به نوع برنامه تغییر می کند و برخی اوقات می تواند تا 700 دلار یا بیشتر نیز باشد.

کوپن ها معمولا برای کارهای آزمایشگاهی، X-ray، هزینه های آمبولانس، ملاقات های ER، و اکثر خدمات دیگر استفاده می شوند. استفاده های پزشکی خود را در نظر بگیرید و محاسبه کنید به طور متوسط در هر ماه چقدر هزینه برای شما دارد. اگر این کپن ها بیشتر از مقداری شود که شما برای برنامه مدیگپ باید بپردازید، پس مدیکر اصلی با یک برنامه مدیگپ می تواند ارزش بیشتری داشته باشد.

مراقبت سلامت

 

تضمین حق بیمه

علاوه بر کوپن ها، برخی خدمات درمانی هستند که شما باید 20 درصد آن ها را درست مثل حالت اصلی آن پرداخت کنید. ما اغلب این مورد را برای قبض ها بزرگ مثل تجهیزات پزشکی مصرفی، تصویربرداری گوارشی، کموتراپی و دایالیز میبینیم.

در حالی که این برنامه ها یک حداکثر مالی برای محافظت از شما دارند، این حداکثر می تواند به 6.700 دلار برسد. مواردی که از شما 20 درصد می خواهند را بررسی کنید. سپس مطمئن شوید که به اندازه کافی پول برای روز مبادا کنار بگذارید تا بتوانید حداکثر مقدار را پرداخت کنید.

 

هزینه های خارج از شبکه

برنامه های مدیکر خاص HMO معمولا از شما می خواهند که به جز در موارد خاص، از شبکه همین برنامه ها استفاده کنید. برنامه های PPO کمی انعطاف پذیرتر هستند و اجازه درمان خارج از شبکه را نیز می دهند. در هر صورت، سهم شما از هزینه ها خیلی بیشتر از چیزی خواهد بود که در شبکه می پردازید.

این ممکن است در ظاهر خیلی مسئله مهمی نباشد، اما این را در نظر بگیرید: اگر شما به یک مشکل سلامتی جدی بخورید و بهترین متخصصی که می توانید پیدا کنید در شبکه نباشد، شما باید مبلغ زیادی را برای دریافت مراقبت های درمانی بپردازید. برخی متخصصین در برنامه های مدیکر خاص شرکت نمی کنند پس شبکه را از قبل به خوبی بررسی کنید. آیا پزشکان و بیمارستان های مورد نیاز شما در شبکه هستند؟

 

مزایایی که تغییر می کنند

برنامه های مدیکر خاص هر ساله امکانات خود را تغییر می دهند. مزایا، فرمول های دارویی، شبکه داروخانه، شبکه متخصصین، ویژه ها، کوپن ها و تضمین بیمه می تواند در سال بعد تغییر کند.

اگر شما به خاطر اینکه از یک ویژگی خوشتان می آید وارد برنامه ای می شوید، و بعد از آن برنامه مورد نظر آن ویژگی خاص را برای سال بعد ارائه ندهد، شما باید تصمیم بگیرید. شما می توانید برنامه خود را تمدید کنید یا به دنبال یک برنامه با مزایای بهتر بروید. به یاد داشته باشید که همیشه پزشکان و مراقبت های دارویی شما را برنامه جدید پوشش دهد. اگر تنها یک متخصص دارید این قضیه آسان تر است، اما اگر به دنبال برنامه ای هستید که سه یا چهار متخصص را پوشش دهد قضیه سخت تر می شود.

شما می توانید در طی انتخابات سالانه پاییز به برنامه اصلی خود برگردید. به هر حال، مگر اینکه شما به خاطر یک موقعیت خاص دارای سند تضمین باشید، باید معمولا به سراغ کاغذ بازی های پزشکی بروید تا برای برنامه مدی گپ تایید شوید.

من افراد زیادی را دیده ام دچار مشکلات جدی پزشکی شده اند و خواسته اند که به برنامه مدی گپ برگردند. با این حال، آن وضعیت پزشکی می تواند مانع تایید شدن آن ها شود. قبل از اینکه برنامه خود را لغو کنید، باید به موارد زیادی توجه کنید.

مراقبت سلامت

 

بهترین برنامه مراقبت سلامت

کدام پوشش بهتر است؟ جواب به این سوال بسته به موارد مورد نیاز شما است. حق بیمه پایین یا هزینه های پیش بینی شده بیشتر. توجه کنید که چیزی که برای همسایه شما بهترین است ممکن است برای شما بهترین نباشد. قبل از انتخاب یک برنامه به خوبی تحقیق کنید تا با همه مزیت های و عیوب برنامه مورد نظر خود آشنا شوید.

خلاصه ویژگی های هر برنامه این هزینه ها را لیست می کند پس واقعا هم مخفی نیستند. فقط باید بدانید که در کجا به دنبال آن ها باشید. وقتی که به تصمیم گیری در مورد پوشش های پزشکی میرسید، دانش به معنای قدرت است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

اخبار

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید

عضو خبرنامه پول پدیا شوید

با عضویت در خبرنامه پول پدیا از این پس بهترین های بازار پول و سرمایه و صدها مطالب مرتبط دیگر را به صورت هفتگی روی ایمیل خود دریافت خواهید کرد

شما عضو خبرنامه پول پدیا شدید :)